bilgi: info@evdenkazan.org

Metaverse İle Para Kazanmak
Buradasınız: Anasayfa / Evden Para Kazan
Metaverse ile para kazanmak
Metaverse ile para kazanmak

Metaverse nedir?

Facebook'un metaverse için bu yıl 10 milyar dolar harcayacağını duyurdu. Bu gelişmenin ardından pek çok kişi 'Metaverse ne?' sorusunun cevabını araştırmaya başladı. Peki, metaverse nedir? metaverse ne için kullanılıyor? 

 

Metaverse, tüm sanal dünyaların, artırılmış gerçeklik ve İnternet'in toplamı da dahil olmak üzere, neredeyse geliştirilmiş fiziksel gerçeklik ve fiziksel olarak kalıcı sanal alanın yakınsamasıyla oluşturulan kolektif bir sanal paylaşılan alandır. "Metaverse" kelimesi, "meta" (ötesinde anlam) ve "evren" önekinin bir portmantosudur; terim tipik olarak algılanan bir sanal evrene bağlı kalıcı, paylaşılan, 3D sanal alanlardan oluşan, gelecekteki internet yinelemesi kavramını tanımlamak için kullanılır.

İnsanlar, Metaverse sayesinde kendilerini, sanal gerçeklik veya artırılmış gerçeklik yoluyla dijital bir evren içinde bulabilecek ve bu evrenin içinde kaybolabilecekler.

Kripto para birimleri de Metaverse'te önemli. Kripto para birimiyle alım satım yapılabiliyor. Hatta arsa satışları için de bu para pirimi kullanılabiliyor.

 

METAVERSE NERELERDE KULLANILACAK?

Metaverseyi bilim kurgu filmlerinden aşina olduğumuz, gerçeklikten uzak 'sanal dünya' olarak düşünebiliriz. Metaverse merkezli sanal dünyalara girişi, akıllı gözlükler, AR yani arttırılmış gerçeklik veya VR yani sanal gerçeklik başlıkları üzerinden sağlayacak. Metaversedeki avatarların arkasında gerçek insanlar olacak ve dijital avatarlar metaverse’ye özel “Horizon” ağı içerisinde etkileşime girebilecek, farklı sanal olarak yaratılan ortamlara gezmeye gidebilecek, konser izleyebilecek, oyun oynayabilecek, ortak çalışma yapabilecek veya sanal olarak sosyalleşilebilecek.

 

METAVERSE SANAL ARSA NASIL ALINIR?

Metaverse üzerinden sanal arsa almak için dijital bir cüzdan oluşturmanız gerekli.

Daha sonra NFT pazarını inceleyerek istediğiniz fiyat ve özelliklere sahip olanları inceleyin. Çoğu zaman satıcıya teklif verebilir, hatta komşularınızı bile seçebilirsiniz.

Paketinizi seçtikten, cüzdanınıza para yatırdıktan ve bir fiyata karar verdikten sonra, satın al düğmesine tıklamanız yeterli.

Blockchain finansmanı sadece bir dakika sürer ve işlem, cüzdanınız için anonim bir tanımlayıcı kullanılarak kaydedilir ve artık seçtiğiniz mülkün NFT unvanına sahip olursunuz.

Yapay bir hayat olan metaversede kripto paralar geçerlidir. Kripto paraların tamamı sanal hisselerdir fakat sanal ortamı hedefleyen en popüler kripto para Decentraland'dır.

Decentraland Nedir?

Decentraland, blokzincir tabanlı bir sanal dünyadır. Bu sanal gerçeklik platformu Ethereum blokzinciri tarafından desteklenmektedir. Decentraland platformunda kullanıcılar birbirinden benzersiz içerikler ve uygulamalar oluşturarak, bu uygulamalardan kazanç elde edebilmektedir. Decentraland içerisinde arazi satın alabileceğiniz gibi bu arazi üzerinde kontrol de sizin tarafınızda olacaktır.

Satın aldığınız arazi blokzincir üzerinde işlenerek size aitliği kanıtlanmaktadır. Bu arazilerde, arazi sahipleri diledikleri içerikleri oluşturabilmektedir. Bu içerikler bir sahne, gösteri, galeri olabileceği gibi oyun alanları da olabilmektedir

Decentraland Neler Sunmaktadır?

Decentraland, merkezi bir kuruluş tarafından yönetilmemektedir. Bu da onu diğer sanal dünyalardan ya da sosyal ağlardan ayırmakta ve merkeziyetsiz bir yapıya sahip kılmaktadır. Bu özelliğinin dışında Decentraland, arazi sahipliğini kayıt altında tutmak için dağıtık ve merkezi olmayan defter sistemini kullanmaktadır. Her arazinin koordinatlarının ve kayıtlarının tutulduğu eşler arası bir ağ hizmeti sunmaktadır.

2. Enjin (ENJ) nedir?

Enjin, geliştiricilere Ethereum blok zincirinde sanal ürünler oluşturma ve yönetme yeteneği veren bir yazılımdır. Buradaki fikir, Enjin'in birçok farklı mülkte oyun içi öğeleri yönetmek için blok zinciri teknolojisini kullanarak, sanal oyun içi ürünlerin ve koleksiyon öğelerinin transferini engelleyen yüksek ücretleri ve dolandırıcılığı azaltmaya yardımcı olabileceğidir.

 

3. Axie Infinity (AXS) nedir?

Axie Infinity, Pokemon’dan esinlenilen blockchain tabanlı bir savaş oyunudur. Oyunun yönetişim tokenine ise AXS denir. Oyun içinde Smooth Love Potion (SLP) adlı bir token da kullanılır. Oyun, Ethereum blockchain’i üzerinde geliştirilmiştir. Axie adlı dijital hayvanlar, Pokemon’lara benzer eşsiz yaratıklardır ve aynı zamanda her biri ERC-721 tabanlı bir NFT'dir.

4. The Sandbox (SAND) nedir?

Sandbox, oyuncuların platformun yardımcı programı belirteci SAND'ı kullanarak Ethereum blok zincirinde oyun deneyimlerini oluşturabilecekleri, sahiplenebilecekleri ve bunlardan para kazanabilecekleri metaverse evrenidir. Oyuncular, NFT'ler biçiminde dijital varlıklar oluşturabilir, bunları pazar yeri ve Game Maker ile oyunlara entegre edebilir.

5. Star Atlas (ATLAS) nedir?

Star Atlas, sanal bir oyun metaverse'inde yer alan devasa çok oyunculu bir çevrimiçi oyundur. Unreal Engine 5 üzerine inşa edilmiştir ve bu da oyunun sinema kalitesinde, gerçek zamanlı ortamlara sahip olmasını sağlıyor. Star Atlas, 2620'de, kaynaklar ve kontrol için üç büyük grubun ortaya çıktığı ve rekabet ettiği fütüristik bir bilim kurgu ortamında geçiyor: insanoğlu, uzaylı ırklardan ve bilinçli androidlerden oluşan bir konsorsiyum. Oyuncular Star Atlas metaverse evreninde takas edilemez tokenlar (NFT'ler) alıp satabilir, oluşturabilir ve böylece gerçek dünya varlıklarının somutluğunu, sahipliğini ve değerini yansıtan bir ekonominin keyfini çıkarabilir.

 

Metaverse büyük hedefleri olan büyük bir yatırımdır. Şuan için internetin geleceği gözüyle bakılmaktadır.

 

Homm Bitkisel işimize Üye olmak ve Kayıt olmak iş hakkında tüm detaylı bilgiler için TIKLAYINIZ

 

Metaverse evreninde oluşan meslekleri öğrenmek bilgi almak için Tıklayınız.

 

Ücretsiz Ekibimize Katılmak İçin TIKLAYINIZ

Evden Para Kazan
Evden Para Kazanma ve İş fikirlerine aşağıdaki konulardan ulaşabilirsiniz
Youtube ile Evden Para Kazanmak
Web Sitesi Yaparak Para Kazanmak
Google para kazanma yolları
Marketagent ile Para Kazanma
Sermayesiz nasıl iş kurulur?
Home Ofis Çalışma
Metaverse ile para kazanmak
Evden Para Kazanmak İş Fikirleri Güncel
Ülkeler ve Para Birimleri
Evde Paketleme İşi: Güvenilir Firmalar ve Kazanç Hesaplamaları
E-ticaret Nedir? Nasıl yapılır?
Evde Mum Paketleme İşi 2022
Evde Sabun Paketleme işi Güncel
Evde Çorap Paketleme işi Güncel
Evden Çalışmanın Gücü: En İyi 8 Meslek Seçeneği
Bitcoin ile Nasıl Para Kazanılır? 2022
Evden Çalışarak Para Kazanmak İsteyenler Dikkat: Dolandırıcılara Karşı Önlem Alın!
Web Siteleri İçin Reklam Almanın En İyi Yolları: Kazançlı Reklam Platformları
Geleceğin Meslekleri: Metaverse İş Dünyasında Yeni Yol Haritası
Türkiye'nin En İyi Network Marketing Şirketleri - Güncel Liste
Etkili İletişim Kurmak
Sosyal Medyada Pazarlama En Etkili Yöntemler
Evden Kargo Anlaşması Yapmak 2022
Evden Tasarım Yaparak Gelir Elde Etme Rehberi: Redbubble ile Sanatınızı Pazarlayın
Alışverişlio ile Nasıl Para Kazanılır ?
Evde Para Kazandıran Ek İşler Erkeklere Özel
Kârlı Bir Yatırım: Domain Alım Satımı
Fiverr Nedir? Nasıl Para Kazanılır?
Payoneer Nedir ? Kayıt Olmak ve Aktarım Yapmak
Auto Detay Göynük Oto Kuaför
STEPN Nedir? Yürüyerek Para Nasıl Kazanılır?
OptimumPoint Endüstriyel Teknoloji Sistemleri
Ekran Kartı İle Para Kazanmak Mining Bilgi
Dolar Kazandıran İşler
Gelato Tasarım İle Dolar - Euro Kazanma Rehberi
Network Marketing Firması Seçimi Nasıl Yapılır.
Başarılı Networker Olmanın Sırları
Tiktok ile Para Nasıl Kazanılır ?
E-Spor: Dijital Rekabetin Yükselişi ve Para Kazanma Stratejileri
Azerbaijan Network Marketing
Yorulmaz Ambalaj: Temizlik ve Hijyenin Güvencesi
Para Kazandıran Uygulamalar 2023
Profesyonel CV Hazırlama: İşe Alım Sürecinde Etkileyici Bir İlk İzlenim Bırakın
İnternette Pazarlama Nasıl Yapılır ?
İŞKUR Güvenilir Paketleme İşi Başvuru Nasıl Yapılır?
Online Para Kazanmak için Evden Yapılacak İşler
Swagbucks Sitesi Nedir? Nasıl Para Kazanılır?
Peopleperhour Freelance Para Kazanmak
Cadoo Mobil Uygulamasından Para Kazanmak
Redbubble'de Trend Olmak İçin En Önemli Bilgiler
Ne üçün şebeke marketinqi etmeliyem?
Bolu Göynük Tır Damper Dorse Nakliye İşleri Çözümleri